Milí přátelé,

na přelomu roku budeme mít tato shromáždění / kázání:

pátek 31.12. v 18:00 hodin: Videokázání dostupné na https://youtu.be/jDcXC1aqQO4 (fyzické setkání nebude) (MŽ)

sobota 1.1. v 10:00: Novoroční shormáždění - s novoročními hesly (BK)

neděle 2.1. v 9:30 hodin: Nedělní bohoslužba se slavením sv. Večeře Páně (MŽ)

Diakonie
Zobrazit záhlaví?

Chvály HP 8.9.20

Nahrávky kázání
Zobrazit záhlaví?

Nahrávky kázání si můžete poslechnout přes náš YouTube kanál

 

Zobrazit nahrávky

Bohoslužby
Zobrazit záhlaví?

Nedělní ranní bohoslužba

Každou neděli v 9:30 se společně scházíme k výkladu biblického textu a modlitbám. Každý měsíc slavíme svátost Večeře Páně.

Bohoslužby vnímáme jako příležitost setkat se s Bohem ve společenství křesťanů. Setkání probíhá přibližně hodinu. Každou neděli od 9:00 před vlastní bohoslužbou probíhá ranní ztišení s modlitbami. V rámci bohoslužby je připraven program pro děti. Každý je srdečně zván.

 

Úterní studium Bible

Každé úterý od 19:00 probíhá ve spodním sále sborového domu setkání na tzv. “biblických hodinách”. Jedná se o hlubší teologický rozbor biblických textů, nebo diskusi, jak příběhům či pasážím Bible rozumět z teologického, historického a hlavně duchovního hlediska. Setkání trvá přibližně hodinu, zpívají se během něj písně a je zakončeno společnou modlitební chvílí.

 

Zajímavé nedělní večery

Nedělní večery nejsou pravidelné a jsou věnované netradičním setkáním, většinou začínají v 19:00 (není-li zveřejněno jinak). Pravidelně zveme zajímavé hosty z církve i mimo ni. Aktuální program v sekci Nejbližší setkání.

Kontakt
Zobrazit záhlaví?

Oficiální kontakt

Sbor Církve bratrské v Praze 9

Ve Žlíbku 168/8

193 00 Praha 9 - Horní Počernice

IČO 265 20 281

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa

Sborový účet

153875131/0300

 

Vikář sboru

Benjamín Kaleta

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: 777 013 491

 

Kazatel sboru

Michal Žemlička

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: 608 427 757

 

Kudy k nám

Pěšky

Sídlo našeho sboru se nachází na samém okraji Prahy v ulici Ve Žlíbku 168 v pražské čtvrti Horní Počernice.

Autem

Poblíž sboru vede silnice II/611 (ul. Náchodská) směrem na Nehvizdy a Poděbrady, liberecká dálnice D10 (sjíždět Exit 3 Radonice) a hradecká D11 (sjíždět exit 8 Jirny). Z centra Prahy je místo zvláště v neděli ráno velmi dobře dostupné. Parkovat možno bezplatně v ulicích Náchodská, Ve Žlíbku, či jiných přilehlých ulicích.

Na kole

V těsné blízkosti vede páteřní cyklotrasa A26 s napojením do centra Prahy a cyklotrasa 8100 vedoucí z Klánovic nebo naopak z Vinoře. Dopravujete-li se na kole, je možno jízdní kolo uschovat ve stojanu ve dvoře u sborového domu (Zámek doporučujeme s sebou)

MHD

Místo je velmi dobře obsloužené městskou hromadnou dopravou. Nejrychlejší způsob dopravy z centra města je pomocí metra a autobusu, či pomocí vlaku - viz níže

  • Z centra Prahy metrem na stanici metra B Černý Most, odtud autobusem č. 303, 344, 353, 354 nebo 398 na zastávku Na Kovárně, zbývá pouze 230 m chůze. Vrátit se na světelnou křižovatku a vpravo do ulice Ve Žlíbku. Mapa
  • Z centra Prahy metrem na stanici metra B Černý Most, odtud autobusem č. 141 nebo 171 na zastávku Třebešovská, zbývá pouze 252 m chůze. Vrátit se na světelnou křižovatku, přejít ji a stále rovně. Po levé straně je sborový dům. Mapa
  • Z centra Prahy metrem na stanici metra A Depo Hostivař, odtud autobusem č. 171 na zastávku Třebešovská, zbývá pouze 252 m chůze. Vrátit se na světelnou křižovatku, přejít ji a stále rovně. Po levé straně je sborový dům. Mapa
  • Z Čakovic, Satalic, Kbel, Běchovic nebo Uhříněvsi autobusem 209 na zastávku Třebešovská, zbývá pouze 252 m chůze. Dojít na světelnou křižovatku, přejít ji a stále rovně. Po levé straně je sborový dům. Mapa
  • Z centra Prahy (Masarykovo nádraží, hlavní nádraží, nádraží Vysočany) nebo ze Zelenče, Čelákovic, Lysé nad Labem vlakem na stanici Praha - Horní Počernice, následně pěšky dle mapy nebo busem ze zastávky Nádraží Horní Počernice, odtud stejnými autobusovými linkami. Mapa

Sbor

Modlitba
Zobrazit záhlaví?

Modlitba je pro věřící nejzákladnější způsob komunikace s naším Bohem. Myslíme si, že je důležité se modlit za naše konkrétní problémy i mezi sebou navzájem.

Vedení sboru je připraveno modlit se za anonymní i adresné potřeby každého, kdo o to požádá. Ve formuláři je možno vyplnit předmět, za co žádáte modlitbu, nebo můžete napsat, kteří lidé do tohoto zapojení by se měli za Vaše předměty modlit. Je možno formulář vyplňovat anonymně i adresně. Všechno zde uvedené zůstane zcela důvěrné.

 

Žádost o modlitbu

Popište za co se můžeme modlit *
Zadejte text zprávy

Následující údaje jsou ryze dobrovolné:

Jméno
Zadejte jméno.

Email
Zadejte email

Telefonní číslo
Zadejte telefon

Mládež
Zobrazit záhlaví?

 

Kdo jsme

Jsme klub pro všechny mladé od 15 let. Věříme v Boha a společně se ho učíme hledat. Jsme spolu hodně rádi a tak se scházíme každý pátek, kdy spolu mluvíme o Bohu, hrajeme hry, trávíme společný čas a podnikáme spoustu dalších akcí. Pokud chceš zavítat, jsi srdečně zván.

 

Mládež

 

Kdy

Každý pátek od 19:00 přibližně do 21:00. Program pro mládež neprobíhá v době letních prázdnin.

 

Další aktivity

Přes Silvestra a také na přelomu července a srpna spolu vyrážíme na týdenní zimní / resp. letní pobyt. Oba pobyty slouží tak trochu i jako společná dovolená. Během ní hrajeme všechny možné hry (celopobytové, denní, noční nebo deskové) a vždy si užijeme spoustu zábavy. Zároveň probíráme do hloubky jedno křesťanské téma, nad kterým večer společně diskutujeme

Jinak přes rok jezdíme na víkendové pobyty do různých koutů české republiky a další výlety.

 

Web mládeže

Diakonie
Zobrazit záhlaví?

 

Procházíte sociální, duševní, duchovní či jinou nouzí? V případě potřeby je možno odeslat žádost o modlitbu. Jedná se o aplikaci umožňující rozeslání Vašich modlitebních potřeb vybraným pracovníkům diakonie. Ti se za Vás budou modlit. S Vašimi podněty bude zacházeno zcela důvěrně. V případě dlaších potřeb je možnost se též obrátit na konkrétní osoby

 

Pokročilá mládež
Zobrazit záhlaví?

Kdo jsme

Jsme skupina cca 20 lidí 40+ a 50+. Scházíme se přes dvacet let od doby, kdy jsme odrostli z mládeže, protože naše potřeby již směřovaly jiným směrem (napovídá tomu i název - Pokročilá mládež).

Kdy se scházíme

Jednou za měsíc, většinou u někoho doma. Zamýšlíme se nad Božím slovem, diskutujeme, modlíme se, zpíváme. Při tom všem konzumujeme, co skvělé ruce pro nás připravily.

 

pok mladez2

 

Další aktivity

Každoročně pořádáme vodu, nejčastěji splouváme Vltavu nebo Ohři, ale jeli jsme i Otavu, Berounku a Moravu. Zájemců je čím dál víc, v poslední době nás bývá 40 - 50. Je to trochu náročné na organizaci, ale zatím se nám voda vždy vydařila a těšíme se na další akci.

 

Dorost
Zobrazit záhlaví?

Kdo jsme

Dorost je místo pro všechny kluky a holky od 10–15 let. Na dorostu hrajeme hry, zpíváme písničky, ale hlavně se společně zamýšlíme nad Bohem a nad tím, kým pro nás je.

 

 

 

dorost 2 optimized

 

Kdy

Scházíme se každý pátek kromě prázdnin, a to od 17:00 do 18:45. Přes prázdniny však pořádáme různé akce, ať už jde o ty podzimní, jarní nebo ty letní.

 

Kde

V modlitebně Církve Bratrské v Horních Počernicích, ulice Ve Žlíbku 168/8, Praha 9, neboli zde.

 

Fotky

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii na Rajče.cz.

 

Aktuální informace

Aktuální informace o akcích můžete najít na našich stránkách nebo na fb

Web dorostu    Facebook      Instagram: dorost_hp

 

Nejbližší akce

17. - 19. 9. 2021 - Sión

26. 9. 2021 - Večer o táboře (od 15:00)

28. 9. 2021 - Výlet do Mirákula

(tyto akce už byly, další akce teprve budou)

15. - 16. 9. 2021 - Sjezd dorostů - megasherwood

27. - 31. 10. 2021 - Podzimní prázdniny na chalupě

14. 11. 2021 - Odpolední výprava na lezeckou stěnu

17. 12. 2021 - Vánoční dorost

15. 1. 2022 - Zimní výlet

letk BikeDorost podzim 2021 

Kudy k nám

Nejmenší
Zobrazit záhlaví?

V průběhu nedělní ranní bohoslužby je připravený program pro děti (3 - 13 let). Vidíme, že to je dobré jak pro děti, tak i pro dospěláky, neboť děti mají uzpůsobený program svému věku a dospělí se mezitím mohou plně soustředit na probíhající kázání.

Jak taková setkání dětí probíhají?

Nejprve ve spodních prostorách budovy všechny děti s vedoucími zpívají a nacvičují písně (občas i dost hlasitě, což je dobře:). Následně jsou děti rozděleny do třech skupin podle věku. V těchto skupinách jsou dětem vyprávěny biblické příběhy, hrají se hry či se s dětmi vyrábí. Do skupiny nejmenších dětí je možný doprovod rodičů. Budeme rádi, když mezi nás Vaše děti zavítají.

 

Nejmenší

 

Kdy

Každou neděli přibližně od 9:45 do 10:30. Program pro nejmenší není připraven v době letních prázdnin

 

Vedoucí

Gabriela Klementová

 

Další aktivity

  • Čas od času s dětmi zahrajeme a zazpíváme během nedělní ranní bohoslužby.
  • Jednou za rok v době letních prázdnin pořádáme tábor.
  • O Vánocích s dětmi pravidelně nacvičujeme Vánoční příběh (básničky, říkanky, divadlo), který děti hrají vždy na Zlatou adventní neděli.
Historie
Zobrazit záhlaví?

..

Pro členy

V této sekci jsou umístěny důležité provozně-organizační dokumenty a náměty k modlitbám.

Kliknutím na aktuální měsíc zahájíte automatické stažení souboru.

Rozpis služeb - listopad a prosinec 

Rozpis úklidů - září až prosinec

Modlitební předměty - listopad

Fotogalerie
Zobrazit záhlaví?

O nás
Zobrazit záhlaví?

Kdo jsme

Jsme komunita lidí věřících v Boha, rozmanitá skupina lidí všech generací, zájmů a povah. Učíme se hledat Boha a jsme mu vděčni za proměnu našeho života.

kdo jsme

 

Vedení sboru

Skupina vedoucích, tzv. “starších sboru”, která má na starosti technický a především duchovní chod sboru

Čemu věříme

Věříme, že na světě není jediný člověk, který by byl bez hříchu, křesťanů nevyjímaje. Věříme, že důsledkem hříchu je smrt a to smrt lidská i duchovní. Věříme, že Bůh poslal nevinného Ježíše Krista na kříž, aby vymazal dluh a trest, který odpovídá každému konkrétnímu lidskému hříchu, a tak přemohl duchovní smrt člověka. Věříme, že Bůh každý den usiluje o navázání vztahu s každým člověkem, k čemuž si používá mimo jiné i společenství věřících lidí – církev. Věříme, že hlavní postavou církve není žádný člověk, ale přímo Bůh. Věříme v trojjediného Boha: Boha Otce, Syna Ježíše a Přímluvce Ducha svatého. Věříme, že Bůh může a chce být Pánem každému člověku, který o to stojí.

O nás
Zobrazit záhlaví?

Click to scroll down

Nadpis H1

Map a přistěhovalci v severovýchod geometrické. Populací pouhým a věci problémem v učit k deníku, moci o jinak i vzniká Josef sudokopytníci, vám svému neměly potenciál u taková cest nejen stopách, z časy dařilo souboru sebevýkonnější. 

Nadpis H2

Map a přistěhovalci v severovýchod geometrické. Populací pouhým a věci problémem v učit k deníku, moci o jinak i vzniká Josef sudokopytníci, vám svému neměly potenciál u taková cest nejen stopách, z časy dařilo souboru sebevýkonnější. 

Nadpis H3